نقش ورزش در سلامت جسم - ریتازا
Banner
Banner
نقش ورزش در سلامت جسم

نقش ورزش در سلامت جسم

توسط

در این جا به چند مورد از اثرات ورزش بر روی سلامت جسمانی افراد صحبت می کنیم.

تقویت سیستم اسکلتی و پیش‌گیری از ابتلا به بیماری پوکی استخوان

مصرف بی‌واسطه و مستقیم اسیدهای چرب

تأثیر مثبت در بیماران دیابتی و کاهش مقاومت به انسولین

به تأخیر انداختن پدیده‌ی سالمندی یا پیر شدن

کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی- عروقی و سکته‌های مغزی

افزایش حجم گردش خون موثر بدن و جلوگیری از ترومبوز (لخته شدن خون) در سیاهرگ عمقی پا

تقویت سیستم قلبی- عروقی، دستگاه تنفسی و سیستم ایمنی

اثرات مثبت بر سیستم گوارشی

نقش ورزش در سلامت جسم
نقش ورزش بر طول عمر :

همه ما می خواهیم که همواره سالم باشیم و عمری طولانی داشته باشیم .می توان گفت که رمز اصلی طولانی شدن زندگی این است که کاری نکنیم که از طول عمرمان کم شود. به این معنی که در زندگی امروزه عادات سالم را در خود پرورش دهیم و .اگر در زندگی خود ورزش و بهداشت را رعایت کنیم و انجام دهیم طول عمرمان زیاد می شود.

نقش ورزش در سلامت جسم

نقش ورزش و تأثیر آن در سلامت بدن:

ورزش خون بیشتری را به مغز می رساند وقتیکه اکسیژن خون بیشتر شود رفتار و اخلاق افراد نیز بهتر می شود. ورزش سطح نمک را در مغز پایین می آورد و باعث بهتر شدن کیفیت خواب می گردد.ورزش باعث ترشح ماده ای به نام مرفین می شود که باعث نشاط و شادابی افراد خواهد شد. در ضمن ورزش توان بدنی و تقویت عضلات را به همراه دارد ورزش باعث تناسب قد و وزن و کاهش چربی های مضر در بدن می شود

از طرف دیگر با ورزش کردن بدن مقاومت تر می شود و از ورود میکروب به ان جلوگیری می شود و مواد زائد و مسموم حاصل از غذا ها از بدن دفع می گردد.ورزش باعث می شود تا تمایلات فردی تحت تأثیر خواسته های گروهی قرار گیرد و افراد کم مهارت و ضعف حمایت شوند . و روابط خوب انسانی رشد می یابد و روحیه انصاف و عدالت و ادب و احترام به قوانین در افراد شکل می گیرد.

تمرینات سبک و کم فشار ورزشی باعث تقویت سیستم دفاعی بدن می شود این سیستم بدن را در مقابل بیماری های عفونی محافظت می کند تحقیقات نشان می دهد که ورزش مقاومت بدن را در مقابل بیماری های بدخیمی مثل سرطان را بالا می برد.

 

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

Banner