کاراته و سبک های مختلف آن - معرفی انواع رشته های ورزشی - ریتازا
کاراته

کاراته و سبک های مختلف آن

توسط

همه آنچه که در مورد کاراته باید بدانید!

در این پست برای شما بطور کامل توضیح می دهیم که کاراته چیست، سبک های مختلف آن را معرفی می کنیم

تعریف درست کاراته:

ورزش کاراته به این معنا است که ذهن و جسم یک فرد در زندگی روزمره آموزش داده شوند و در راستای تواضع و عدالت و فداکارای پیشرفت کنند.

شوتوکان مؤسس گیچین فناکوسکی

در واقع کاراته ترکیبی از هنرهای رزمی چینی و ژاپنی است و به عنوان هنر رزمی اولیه شناخته می شود.

اگر بخواهید معنی لغوی کاراته را بدانید، کلمۀ کاراته ترکیبی از دو واژه ی ژاپنی کارا به معنای خالی و ته به معنای دست است که در کل می شود دست خالی.

ورزش کاراته به سه بخش تقسیم می شود:

  • کیهون (تمرین با سازه ها، بلوک ها، ضربه مشت، ضربه و ضربه با پا)
  • کاتا (فرم های قبل از تمرین مانند مواقع نزاع)
  • کمیته (مشت زنی)

در هر دسته، به مبتدی آموزش های اولیه داده می شود تا تکنیک ها ملکه ی ذهن وی شوند. هدف این ورزش دفاع شخصی از طریق هنر رزمی است.

منبع و زادگاه کاراته

در اصل کاراته به جزایر جنوبی ژاپن، جزایر ریوکین هم مرز چین برمی گردد، که ژاپن کنترل این جزایر را در دست گرفت. بزرگترین جزیره ی این مجموعه اوکیناوا است. این هنر رزمی با آثار مختلف توسعه یافت.

ویژگی های ورزشی ضربه با مشت، ضربه با پا، زانو و آرنج و تکنیک های دست باز مربوط به این رشته هستند. با این وجود، قلاب، کار با مفاصل، قفل، دام، پرتاب نیز در کاراته دیده می شوند.

این ورزش شباهت های زیادی با ورزش کره ای تکواندو دارد. یک وجه تمایز این است که تکواندو بیشتر از ضربه با پا استفاده می کند در حالیکه کاراته بیشتر از ضربه مشت و دست استفاده می کند و فراتر از رقابت و مسابقه می تواند باشد. این ورزش فقط دفاع شخصی نیست و هر حرکت در آن هدف خاصی دارد.

پویاترین هنر رزمی

کاراته یکی از پویاترین هنرهای رزمی است. یک کاراته کار آموزش دیده می تواند ذهن و جسم خود را هماهنگ کند و در صورت نیاز از قدرت فیزیکی خود استفاده کند. بنابراین، قدرت فیزیکی زیاد عامل قوت کاراته کار نیست بلکه توانایی هماهنگی جسم و ذهن است که به او قدرت می دهد. با این توانایی، حتی کوچکترین افراد نیز در خود قدرت نابودگرایانه می یابند.

مزایای این ورزش رزمی

ما در زندگی روزمره ی خود ارزش تمرین و ورزش جسمی و ذهنی را از یاد برده ایم. ورزش کاراته بدن را قوی می کند، همکاری را ارتقا می بخشد، واکنش ها را تسریع می کند و آرامش ایجاد می کند.

علاوه براین، کاراته فرایندهای ذهنی را با بینش عمیق تر نسبت به ظرفیت های ذهنی و اعتماد به نفس ارتقا می بخشد. بدین ترتیب، کاراته هدف نیست بلکه وسیله ای برای رسیدن به هدف تلقی می شود.

کاراته یک فعالیت است که سن در آن ملاک نیست. کاراته فرد را به هماهنگ ساختن ذهن و بدن خود ترغیب می کند.

کاراته به دلایل مختلف تمرین می شود، ولی در ابتدا برای دفاع شخصی توسعه یافت. فرم ها یا کاتا شامل چندین تکنیک هدفمند هستند که عبارتند از: ضربه با دست، ضربه با پا، قفل و قلاب. با این حال، آموزش مناسب برای استفاده از این تکنیک ها لازم است.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید