بیوگرافی وینچنزو مونتلا Vincenzo Montella ستاره فراموش نشدنی - سوابق مربیگری - ریتازا
وینچنزو مونتلا

بیوگرافی وینچنزو مونتلا Vincenzo Montella ستاره فراموش نشدنی

توسط

وینچنزو مونتلا برای هواداران ایرانی آاس رم و سمپدوریا ستاره‌ای فراموش نشدنی است. او در سال ۲۰۰۸ کفش‌هایش را آویخت و تصمیم گرفت خیلی سریع روی نیمکت بنشیند. هدایت تیم‌های پایه گرگ‌های پایتخت ایتالیا، مونتلا را آماده کرد تا پا به سری آ بگذارد و این اتفاق با پوشیدن کت تیم نخست مردان آاس رم برای او رقم خورد. تجربه نخستین فصل حضور او در ورزشگاه المپیک رم، چندان دلچسب نبود. او در سری آ رتبه‌ای بهتر از ششم کسب نکرد و در لیگ قهرمانان اروپا هم با شکست مقابل شاختار دونتسک، در همان مرحله یک هشتم نهایی راهی خانه شد. در پایان فصل ۱۱-۲۰۱۰، مونتلا از رم اخراج شد و صندلی او به لوییز انریکه رسید.

وینچنزو مونتلا کیست؟ Vincenzo montella

وینچنزو مونتلا متولد ۱۸ ژوئن سال ۱۹۷۴ ، ۴۵ ساله و اهل Pomigliano d’Arco (پومیلیانو دارکو) ، که در استان ناپل واقع شده‌ است، می باشد. مدرک مربیگری اش  UEFA Pro License و ترکیب مورد علاقه اش ۴-۲-۳-۱ است.
مونتلا در حال حاضر در هیچ تیمی فعالیت ندارد و در تاریخ ۲۸ آپریل ۲۰۱۸ و پس از جدا شدن از تیم سویا اسپانیا، فعالیتی نداشته است.

سوابق فوتبالی مونتلا به عنوان بازیکن

فوتبال مونتلا از باشگاه امپولی ایتالیا و سری آ آغاز شد. مونتلا در سال ۱۹۹۱ در تیم زیر ۱۹ سال امپولی شروع به بازی کرد و یک سال بعد به تیم بزرگسالان این باشگاه پیوست.
تا سال ۱۹۹۵، که از امپولی به جنوا بپیوندد، مونتلا بازیکن تیم امپولی بود. این بازیکن بیشتر از یک سال در جنوا باقی نماند و  در تاریخ ۱ جولای ۱۹۹۶ به سمپدوریا پیوست.
سه سال حضور موفق مونتلا در سمپدوریا منجر به خرید این بازیکن توسط تیم محبوب آ اس رم با رقم قرارداد ۲۲.۵ میلیون پوند شد و آورده خوبی برای باشگاه سمپدوریا به حساب می آمد.
۸ سال از دوران فوتبال این بازیکن در رم سپری شد و به چهره ای محبوب نزد هواداران این تیم تبدیل گشت.
مونتلا در سال ۱۹۹۷ به صورت قرضی و یک ساله به فوتبال جزیره و تیم فولام پیوست.
این بازیکن ایتالیایی در ادامه مسیر خود در فوتبال حرفه ای دوباره به سمپدوریا پیوست و در نهایت در تاریخ ۱ جولای ۲۰۰۹ با پیراهن تیم محبوبش رم ایتالیا از حرفه فوتبال کناره گیری کرد و به دنبال مربیگری رفت.

وینچنزو مونتلا

سوابق مربیگری مونتلا

علاقه مونتلا به رم تمام نشدنی بود و در سال ۲۰۱۱ به عنوان سرمربی به این تیم اضافه شد. کاتانیا، فیورنتینا، سمپدوریا، میلان و سویا مقاصد بعدی مربی ایتالیایی بودند.

او پس از پایان دوران بازیگری خود، به مربیگری فوتبال روی آورد. مونتلا به عنوان مربی در تیم‌های آ.اس. رم، کاتانیا، فیورنتینا، سمپدوریا، آ.ث. میلان و سویا حضور داشته‌است.

وی در طول سه فصل مربیگری در فیورنتینا، در هر سه فصل این تیم را به مقام چهارم در سری آ رساند. او در دومین فصل حضور خود، این تیم را به مقام نایب قهرمانی در جام حذفی رساند و در سومین فصل حضور خود، فیورنتینا را تا مرحلهٔ نیمه‌نهایی لیگ اروپا پیش برد اما با شکست مقابل سویا از رسیدن به فینال بازماند.

او به عنوان سرمربی آ.ث. میلان موفق به قهرمانی در سوپر جام ایتالیا ۲۰۱۶ شد.

تیم ملی ایتالیا وینچنزو مونتلا

وینچنزو مونتلا اولین بازی ملی خود را در تاریخ ۵ ژوئن ۱۹۹۹ و در مقابل تیم ملی ولز به انجام رساند. وی به عنوان بازیکن در مسابقات جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۰ و جام جهانی ۲۰۰۲ حضور داشت. او در ترکیب تیم ملی ایتالیا ۲۰ بار به میدان رفته‌است و ۳ گل ملی در کارنامهٔ خود نیز دارد.

 

 

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید