رضا اسدی در پرسپولیس و تاریخچه پرسپولیس -افتخارات رضا اسدی - ریتازا
رضا اسدی

رضا اسدی در پرسپولیس و تاریخچه پرسپولیس

توسط

رضا اسدی از دو باشگاه صنعتی لیگ برتری پیشنهادات نجومی دریافت کرده است اما همانطور که مدیربرنامه‌اش اعلام کرد روند مذاکرات با باشگاه پرسپولیس مثبت بوده و اگر اتفاق عجیبی رخ ندهد اسدی به زودی رسما پرسپولیسی خواهد شد.

رضا اسدی (زادهٔ ۲۷ دی ۱۳۷۴) یک بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست هافبک میانی بازی می‌کند.

افتخارات

 • قهرمانی جام حذفی ۹۶–۱۳۹۵ به همراه
 • تیم نفت تهران
 • قهرمانی جام حذفی ۹۹–۱۳۹۸ به همراه تیم تراکتور

تاریخچه پرسپولیس

شاهین باشگاهی بود که در سال 
۱۳۲۱ به دست یک معلم به نام دکتر عباس اکرامی با همکاری و همراهی گروهی از 
بهترین جوانان کشور که عمدتاً دانشجو بودند بنا نهاده شد و مفاخر بزرگی چون
 امیرمسعود برومند ، امیر عراقی ، شکیبی ، فاخری ، انصاری ، دکتر نادر 
افشار ، مرحوم پرویز دهداری ، حسینعلی کلانی ، جعفر کاشانی ، همایون بهزادی
 ، حمید شیرزادگان و … تربیت کرده و به جامعه فوتبال ایران تقدیم نمود.
شاهین دارای ۴۰۲ تیم جوان با ۶۲ شعبه در سطح کشور بود که دکتر اکرامی این 
تیم را بر پایه ۳ اصل – اخلاق ، تحصیل علم و ورزش استوار ساخته بود.


باشگاه فوتبال تراکتور

یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در سال ۱۳۴۹ در شهر تبریز پایه‌گذاری شده است. این باشگاه هم اکنون در لیگ برتر خلیج فارس حضور دارد، مالک این باشگاه محمدرضا زنوزی مطلق است.[۱۲][۱۳] [۱۴]

این تیم که با نام تراکتورسازی شناخته می‌شد، بعد از شروع مالکیت محمدرضا زنوزی مطلق نام این باشگاه تغییر یافت و در حال حاضر نام این باشگاه، باشگاه تراکتور است.

 

تغییر نام

از فروردین ۱۳۹۸ مدیران و مالک باشگاه در تلاش بودند تا نام باشگاه را تغییر دهند. سرانجام با همت مدیران و موافقت اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی و تأیید فیفا در ۱ تیر ۱۳۹۸ نام باشگاه تراکتورسازی تبریز به باشگاه تراکتور آذربایجان تغییر یافت.

باشگاه فوتبال نفت تهران

یک باشگاه فوتبال ایرانی بود. بازی‌های خانگی تیم نفت تهران در ورزشگاه تختی تهران انجام می‌گرفت. این تیم از موفق‌ترین تیم‌های فوتبال حاضر در لیگ برتر در چند سال اخیر بوده‌است. نفت تهران در جام حذفی ۹۶–۱۳۹۵ به مقام قهرمانی رسید. دراولین حضورش در جمع تیم‌های آسیایی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۵ تیم نفت موفق شد تا مرحله یک چهارم نهایی پیش بروداین باشگاه طبق اعلام مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۷ منحل گردید. درحال حاضر تیمی با نام نفت ایرانیان تهران در لیگ دسته سوم فوتبال ایران به میدان میرود که ریشه در همین تیم دارد. باشگاه نفت تهران در سال ۱۳۵۶ فعالیت خود را با نام باشگاه صنعت نفت تهران در عرصه رسمی فوتبال ایران با حضور در مسابقات دسته دوم کشور شروع کرد. تیم فوتبال نفت قبل از انقلاب اسلامی مربیانی چون حمید شیرزادگان، ایرج سده و بازیکنانی با سابقه مثل داود پهلوانی، محمد مایلی کهن و مصطفی توکلی را در ترکیب خود داشت که با این تیم و مربیانی که ذکر شد توانستند قهرمان جام حذفی باشگاه‌های تهران شوند. کاپ قهرمانی آن دوره از جام حذفی هم‌اکنون در باشگاه ورزشی تهرانسر که محل تمرینات و مسابقات تیم نفت بود موجود است. ریاست امور ورزش در قبل از انقلاب که می‌توان آن را نقطه عطفی در پیشرفت ورزش فوتبال در تاریخ صنعت نفت تهران دانست بر عهده آقایان جعفر نامدار و پرویز دهداری بود.

با تلاش‌های افرادی چون ناصر فریاد شیران مربی تیم و محمد علیپور رئیس سازمان فوتبال این تیم، تیم نفت توانست پس از سال‌ها انتظار و تلاش جایگاه خود را تغییر داده و در سال ۱۳۸۵ به لیگ دسته یک و در سال ۱۳۸۹ به لیگ برتر کشور راه یابد. امتیاز این تیم فوتبال به علت موانع قانونی وزارت نفت ایران، پس از سی و شش سال حمایت مالی این وزارت خانه در هشتم تیر ۱۳۹۵ به شرکت بهنام پیشرو کیش فروخته شد. پس از مشکلات فراوان به وجود آمده در شهریور ۱۳۹۶ مالکیت باشگاه نفت به درخواست مجمع سهامداران باشگاه نفت (وزارت نفت) از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به صورت مشروط به حمیدرضا جهانیان (شرکت نفت طلائیه) داده شد.مسئولان شرکت نفت طلائیه برای نهایی کردن انتقال این باشگاه موظف شده بودند که وضعیت بدهی مالیاتی و بدهی طلبکاران را مشخص کنند. اما به دلیل عدم اجرای تعهدات مورد توافق اداره کل ورزش و جوانان استان تهران با تمدید مجوز فعالیت جهانیان برای اداره باشگاه نفت موافقت نکرد. پس از جلسات متعدد در نهایت مالکیت باشگاه نفت تهران از شرکت نفت طلاییه گرفته شد و مالکیت باشگاه نفت تهران به شرکت تهران کار رسا و شخصی به نام کامران فردوسی واگذار شد.

این تیم در فصل ۹۷–۱۳۹۶ لیگ برتر خلیج فارس پس از ۴ فصل حضور در این لیگ به لیگ آزادگان سقوط کرد. باشگاه نفت تهران به دلیل عدم حضور در دو مسابقه پیاپی در مسابقات لیگ آزادگان ۹۸–۱۳۹۷ از جدول این مسابقات کنار گذاشته شده و به لیگ فوتبال دسته سوم ایران سقوط کرد

علی کریمی و جواد نکونام. [[]] از بازیکنان سابق تیم‌های پایه نفت تهران هستند


      
      
  
    

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید